19. Félúton konferencia

2023.10.19.
19. Félúton konferencia
Az ELTE Nyelvtudományi Doktori Iskola Magyar nyelvészet doktori programjának hallgatói ebben az évben is megrendezik – immáron 19. alkalommal – a Félúton konferenciát.

A konferencia célja, hogy a különböző intézményekben és különböző nyelvészeti témákban kutató PhD-hallgatók megismerhessék egymás kutatási eredményeit, valamint lehetőséget kapjanak saját témájuk bemutatására, a felmerülő kutatói dilemmáik nyilvános szakmai megvitatására.

Az idei konferencia a nyelvészetnek számos diszciplínájába enged betekintést: külön szekciót kapott az alkalmazott nyelvtudomány, a nyelvi attitűd vizsgálata, a nyelvtörténet és a névtan, a nyelvészet és az oktatás kapcsolata, valamint a funkcionális nyelvészet is. Mindezek mellett két egyetemi oktató tart plenáris előadást: Slíz Mariann a tulajdonnevek fordíthatóságának dilemmáiról, Laczkó Krisztina pedig a deiktikus kivetítésről tart előadást.

A konferencia időpontja: 2023. október 2627. (csütörtök–péntek)

A konferencia helyszíne: ELTE BTK, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A – 243 (intézeti könyvtár).

Minden kedves érdeklődőt várunk szeretettel!